logo f Арт центр 

+38 (050) 380 06 04

ZELO

Знайшли помилку?

Виділіть її мишкою

і натисніть: Ctrl+Enter

Арт центр Zelo

Чому "Зело"

На пленер
 

"Зело" – слово стародавнього походження. Воно саме по собі багатозначне.

Значення його як іменника – зелень, рослинність. Як прислівник це слово є синонімом до: “сильно”, “дуже”.

Зело – ознаменовує початок розквіту землі, адже перше, чим земля сповіщає про своє пробудження – це свіжим смарагдом зелені.


Стилізована квітка, яка розпускаєтьсяСимвольне значення цього слова стилізоване в нашому логотипі – квітці, яка розкривається назустріч небу. Квітка висажена у горняті. Горня тут означає світ людей, його предметність та культуру, що в свою чергу робить цей світ дещо відособленим від світу природи та, водночас, оберегом і частиною цієї самої Природи. Квітка – символ божественної сутності людини. Вона, людина, незважаючи на лещата цивілізації, – плід творчості Природи. Вона функціонує, живе за її законами, пожинає, примножує, та відтворює на свій розсуд плоди Творця.

Зело” – саме так називалась літера староруського алфавіту, Глаголиці.

Древньоруський алфавіт, ГлаголицяЗаймаючи восьму позицію, вона позначає, відповідно, число "8", асоціюючись, таким чином, із довершеністю, розвитком,
імовірністю чуда.

 

Позначення літери ЗелоЦікавим є символьне позначення цієї літери: квітка, що розпускається або ж людський силует.
Чітко вирізняється фігура – голова, плечі і таким чином “Зело” асоціюється із самою людиною як істотою. Образ людини тут – шлях до себе, самопізнання.

Варіанти написання літери Зело

Отже, “Зело”, в нашому випадку, означає розвиток, розквіт нас як Творців. Творців, що перетворюють штучні засоби образотворчого вираження, наприклад, фарби і полотна, у божественні: повітря, світло, земля. Ви оперуєте засобами матеріального світу, досягаючи, таким чином, образного вираження у світі нематеріальному.

Значення “сильно”, “дуже” співзвучне Вашому впевненому руху до мети, докладанню зусиль для її досягнення. Зусилля – це не титанічна праця над метровими полотнами із відром фарб. Зусилля – це вже просто сміливість погасити блакитний екран і вирушити на пленер.

 

Ви приділили багато часу прочитанню цієї інформації і ось Вам нагорода – перша підказка на Вашому творчому шляху.

Погляньте іще раз на емблему Майстерні файних штук:Стилізована квітка, яка росте
квітка розкривається, росте, чи не так?

А погляньте, тепер, на дзеркальне відображення, що ви бачите? Що відбувається із квіткою?Дзеркальне відображення стилізованної квітки

Чи не хилить вона тепер голову?

Це одна із закономірностей композиції.

Спіраль, закручена від середини назовні за годинниковою стрілкою, – розгортається. Чи не тому, що саме в цьому напрямку ми звикли “читати”, цю саму, годинникову стрілку?

Крокуйте впевнено із високо піднятою головою Вашою мистецькою дорогою!

З повагою,
Майстерня файних штук “Зело”

P.S. "Зело", а також емблема МФШ є зареєстрованими торговими знаками.