logo f Арт центр 

+38 (050) 380 06 04

ZELO

Знайшли помилку?

Виділіть її мишкою

і натисніть: Ctrl+Enter

 

Події

Благодійний квест

Квест «Майдан творить дива»

Благодійний квест серед школярів старших класів

16 квітня відділення історії Київської Малої академії наук учнівської молоді спільно з керівництвом артстудії Жовтневого палацу вперше провели благодійний квест «Майдан творить дива», присвячений подіям на Майдані минулого року.

Біля Лядських воріт зібралися організатори квесту, учні-члени секції історичного краєзнавства відділення історії КМАНУМ, дві команди старшокласників гімназії Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, навчально-виховного комплексу «Домінанта», Коледжу економіки, права та інформаційних технологій Університету «КРОК», вчителі та батьки.

Організатори квесту Я.Терновський, О. Бабенко, К. Борщик

Головною метою квесту було нагадати всім учасникам ті незабутні дні «революції гідності», завдяки якій українці усвідомили себе єдиною нацією, а також зібрати гроші на ліки, їжу та необхідні речі для поранених воїнів АТО.

Біля Лядських воріт до всіх учасників квесту пролунали такі слова:

«Сьогодні ви візьмете участь у першому в Україні квесті, присвяченому подіям Майдану. Ми зібралися тут, біля Лядських Воріт, не випадково. Архангел Михайло − покровитель Києва. Сьогодні ви також станете захисниками. Беручи участь в цьому квесті, ви допомагаєте захисникам нашої землі − воїнам АТО − людям, які свого часу відчайдушно кинулися захищати нас, героям, яким необхідна наша підтримка. Гроші, які ви віддали за участь у квесті, підуть їм на ліки, їжу і інші необхідні речі. Ну що ж, розпочнемо наше змагання. У ньому ви зможете перевірити не лише знання історії Майдану, а й нашого рідного міста Києва. Квест буде захопливим і навіть трохи небезпечним, але я впевнений, що усі ви гідно пройдете його. Протягом квесту ви відвідаєте місця, де відбувалися найгарячіші сутички, а також такі куточки нашого міста, куди вхід «простим смертним» заборонено».

Благодійний квест. Ярослав Терновський

Ключовими етапами квестустали:

1. Лядські ворота.
2. Стела Незалежності.
3. Консерваторія.
4. Підвал, галерея та художня студія Жовтневогопалацу.
5. Міст закоханих.

У Жовтневому палаці

Один із етапів квесту

На проміжному етапі квесту

Своїми враженнями діляться організатори квесту:

«Не кожного дня у Києві відбуваються такі події, як благодійний квест! Підлітки виконували цікаві завдання, змагалися за призи, пили чай з печивом та розважалися! Хлопці йдівчата завітали до Жовтневого палацу, де перевірили свої творчі здібності та вміння нести відповідальність за учасників своєї команди. Було весело, цікаво, а найголовніше – з користю для співгромадян».

Катерина Борщик

«Минулого тижня підійшов до логічного завершення черговий успішний проект КМАНум − благодійний квест «Майдан творить дива». Участь у ньому могли брати учні старших класів шкіл Києва. Протягом квесту учасники, граючи, пізнавали цікаву і таємничу історію нашого міста. Мали змогу насолодитися красою сонячної столиці та загадковістю Жовтневого палацу. Через насиченість змагання команди відпочили тільки наприкінці, під час тривожного підрахунку результатів. Переможцями, незважаючи на бали, залишились обидві команди, які, роблячи велику справу – допомагаючи героям АТО, зробили і свій внесок в нашу майбутню перемогу».

Олексій Бабенко

«Цей квест є не тільки соціальним проектом чи благодійною акцією, це, насамперед, поштовх для нових дій школярів, що брали у ньому участь, адже організатори – такі самі учні київських шкіл, як і учасники. Своїм прикладом вони показали, що навіть неповнолітні хлопці й дівчата з чіткою громадянською позицією можуть зробити свій внесок у культурне та благодійне життя країни».

Надія Гусакова

П'ють чай

Наприкінці квесту всі учасники почули цікаву історію Майдану: «Події революційного Майдану – це не тільки сум і сльози! Нам відомо декілька історій кохання, які відбулися на Майдані, але я вирішила розповісти вам про Марію та Михайла, адже ці активісти – підлітки, такі ж самі, як і ми з вами! Марія – дівчинка зі Львова, яка малює і любить еспресо з двома ложками цукру. Їй 18. Михайло – киянин, навчається в університеті на лікаря, старший за дівчину на рік. Молода й гаряча кров ніби тягнула їх до центру столиці, було велике прагнення змінювати державу на краще. Познайомилися закохані за екстремальних обставин: Михайло врятував дівчину від бруківки, яка могла потрапити в неї під час активного супротиву майданівців. Після цього випадку Марія не залишала хлопця ні на мить. Вони разом допомагали на кухні: готували бутерброди, варили пораненим і хворим гарячий суп та влаштували святкову новорічну вечерю. У нестерпні морози грілися біля вогнища, розповідали про своє дитинство та вигадували спільне майбутнє. У своїх картинах Марія висвітлювала щасливий Майдан, позитивні моменти та дарувала картини добрим людям, які допомагали активістам. Своє 19-річчя Марія відсвяткувала на Майдані.

Михайло привітав дівчину зранку смачною солодкою кавою та червоною трояндою. Історія про молоде кохання розлетілася по всьому Майдану, кожен знав про закоханих. Михайло, як справжній хлопець, вирішив здивувати Марічку. Одного разу він організував для дівчини концерт, на якому привселюдно сказав, що безмежно кохає її, та заспівав пісню «Океану Ельзи» «На лінії вогню». Наступного дня на честь свого кохання молода пара повісила замочок на міст, сказавши, що «Майдан – це диво, спільне диво для кожного з нас!»

Завершення квесту

Саме на мосту закоханих і закінчилися змагання наших команд. Переможці отримали сертифікати та подарунки. Пролунав гімн України. Залишилося багато фотографій на згадку про цей квест.

pic 1430293703