logo f Арт центр 

+38 (050) 380 06 04

ZELO

Знайшли помилку?

Виділіть її мишкою

і натисніть: Ctrl+Enter

 

Події

Симфонія Полтави. Виставка живопису

Симфонія – це дивовижне сплетіння оркестрових мелодій, які видобуваються музиками під умілим керівництвом диригента. Симфонія в картинах – це сплетіння барв, що утворюють образ.

Більшість робіт – це спільна творчість мешканців Полтави під керівництвом художника – Ярослава Терновського.
Полтавці – це оркестранти, а художник тут – диригент.

5

Ярослав Терновський, художник, «диригент» «Симфонії Полтави»

- Картини, які сьогодні представлені на цій виставці, більшість з них створена колективно нашими полтавцями. Я виступав у цих картинах практично модератором живопису. За моєю спиною – лише дві роботи, створених повністю мною, всі решта картин – це робота полтавчан, а я тільки підказував їм, де і який колір брати, скільки фарби, багато чи мало брати. Тому це фактично унікальна колективна творчість сьогодні.

4

Ярослав Терновський вже не вперше виставляє на загал свої роботи, проте такий проект Полтава побачила вперше. Художник вчився передавати свої емоції на картинах не лише на теренах України, але й за кордоном – Еллада та Будапешт залишили свій слід у творчості художника. І ось тепер він виступає у ролі «диригента», керуючи художнім так званим «оркестром» з полтавців.

Ярослав Терновський, художник, «диригент» «Симфонії Полтави»

- Так, тому і «Симфонія Полтави» – назва виставки. Я виступаю, можливо, у ролі диригента тут. Самі оркестранти й власне найважливіші люди, творці та особи, тут були просто пересічні громадяни, які дивилися за роботою художника. Вони підходили, я їм вручав у руки пензель, і вони продовжували.

Виставка представлена в експресивному стилі, картини написані швидко та емоційно. У роботах прослідковується цікава динаміка та настрій.

Інна Загребельна, головний бібліотекар відділу мистецтв Полтавської обласної бібліотеки

- Хочу сказати, що на картинах ми бачимо натюрморти, пейзажі. «Симфонія Полтави» – це, напевно, через це полягає така назва. Ми бачимо чудові краєвиди, куточки нашого міста.

Як зауважив художник, найчастіше на виставках, де представлені як самостійні, так і колективні роботи, глядачі надають перевагу останнім. Так і цього разу поціновувачі мистецтва, які завітали на виставку, визначилися зі своїми улюбленими картинами.

Галина Лапатіна, завітала на виставку

- Мені подобається тут чисто чоловічий такий мазок, я так трохи розбираюся. Найбільше сподобалися ці три картини, «Соняшник», «Півонії» й та картина з сонцем, відблисками на воді. Я назвала їх для себе «гарячими картинами».

У плани художника входить продати картини на благочинному аукціоні, а у майбутньому – зробити такі проекти постійними. Адже, на думку Ярослава Терновського, безталанних людей не існує і писати картини може кожен.

Чекаємо на Вас за адресою: Полтавська обласна наукова бібліотека імені І.П.Котляревського, вул. Небесної Сотні, 17