logo f Арт центр 

+38 (050) 380 06 04

ZELO

Знайшли помилку?

Виділіть її мишкою

і натисніть: Ctrl+Enter

 

Події

Майстер клас. Фестиваль "Єднання-2014", Кременчук

Що людина істота соціальна, вкотре переконливо довів пан Цукерберг півтори декади тому. Але ще задовго до нього народна мудрість казала, що гуртом легше й батька бити…

Бажаючі долучитися до корпоративного майстер класу

Не відаю, чому ж та народна мудрість обрала насильство над батьком у якості образу (мені більше імпонує східна притча про сорок братів та лозу), але залишитись один на один із образотворчістю, справді, таки буває лячно!

Маленький художник замішує фарбиЧистий аркуш паперу, інколи, навіює переживання (ми ж бо уміємо переживати перед перспективою щось зіпсувати, бодай навіть єдиний аркуш паперу). Які ж відчуття виникають перед метровим полотном, дбайливо вибіленим ґрунтом, перед мозаїкою фарб, які порозповзалися до краю палітри і вже в готовності змагатися на її арені за кращий, чистіший колірний відтінок? А якщо перед Вами не гарненька фотографія, а натурна постановка, натюрморт із виробів гончарного промислу, петриківських барв, квітів з присадибних клумб, овочів з околишньої грядки? І не так, каламбуром, як це ось описано, а закручено, заведено в текучу композицію із такою ж текучою, де в чому солодкою, назвою «Мальовнича Україна»Постановка натюрморту. Гончарні вироби, овочі, квіти, петриківський розпис.

Еге ж, справді, непросто почати.

А якщо накинутися на полотно гуртом? А що як і Ви – неодмінний(а) учасник(ця) цього гурту? І якщо у Вас тільки десяток хвилин на роздуми і при цьому Ви повинні торкнутися всього полотна, то для страху просто не лишається місця…

Колективний рисунок. Соус Отже, закрутилася живописна естафета! Кожен зміг взяти участь у забігу на живописну дистанцію, а естафетною паличкою цього разу слугував грифель соусу та пензель. І тут, тепер можна дуріти необмежено. Рисувати-тушувати-розмазувати, замальовувати-розмальовувати-засмальцьовувати. Їй Богу, все стерпить не папір, а полотно. Адже експресивно, вільно замалювавши композицію, закріпивши її лаком, щоб локони тої композиції не патлалися пензлями, починається музика…

OrchestraТак, саме музика, бо якщо Ви гадаєте, що живописний пензель тримають подібно авторучці, то не маєте рації. Його тримають подібно диригентський паличці, адже Ви тепер – диригент оркестру фарб і відтінків. Тільки Вам наразі вирішувати чиї голоси й інструменти де звучатимуть і з якою силою. А натурна постановка? Це лише підказка. Адже й композитор не зарисовує звуки природи, а перетворює їх на нотні ряди. Тож і Ви, подібно композитору, перетворюєте натурні враження на кольори, їх сполуки, образи.

Майстер клас із живописуА тим часом естафета доходила до свого кінця. І Кременчужани таки вправно постаралися! Тепер цей твір притягував погляди перехожих і самих учасників, які із цікавістю розглядали (О, диво!) не квіточки постановочного натюрморту, а потоки фарб і кольору, експресію і енергію.

– Скільки ж може коштувати така картина? – запитав один.
– Якщо по-людськи, - відповів художник, – зо трійко з половиною тищ.
– А не по-людськи?
– Оу, так немає жодних обмежень…

Всі розсміялися.Художники

– Але знайте, ця картина продасться однією із перших. – насамкінець додав художник.

І що б Ви думали? Картини, створені в майстерні під пильним оком електричної лампи, ще треба постаратися продати, а цей твір з першої ж виставки був відібраний кураторами для благодійного аукціону!

От Вам і сила переконання. Сила творчого переконання.