logo f Арт центр 

+38 (050) 380 06 04

ZELO

Знайшли помилку?

Виділіть її мишкою

і натисніть: Ctrl+Enter

 

Події

В ТЕАТРІ «ТАНКІ ГРАХАТАЛІ…»

Річ, звісно, не йтиме про театр бойових дій у прямому значенні, але… Якщо ви думаєте, що художник це професія «інтєлєктуалов» лише, то помиляєтеся. Це також важкий труд, нерідко пов'язаний із ризиком для життя і здоров’я.

Руслан Руно та Софія ТриколенкоОт візьміть, хоча б, пленер. Вже ж потрібно тягнути за собою ящик з фарбами, полотно, парасолю, а коли на вулиці негода, то ще й кілька обгорток з одягу. Еге ж, і в негоду митці не сидять у майстернях, пишуть, тримаючи однією рукою парасолю в обважнілому від води светрі, виловлюючи туби, наче акваріумних рибок, з етюдника. Силуються вичавити задубілими пальцями, таку ж задубілу від морозу, пігментну субстанцію, пританцьовуючи коло вмерзлої в сніговий шовк триножни. Маскуються під фазанів чи під ще якусь екзотичну птицю, стираючи з обличчя комашню масними від фарб долонями, лишаючи кумедні розводи…

А після цього бажано таки донести до майстерні етюд у його первозданному вигляді.

Розміщення експозиціїПотім починається, часом, багатокілометрова ходьба від станка і до нього: вловити поглядом всю картину і деталі, картину і деталі, дедалі й дедалі…

Але й на цьому не закінчується смуга перешкод. Ось виставкова зала із високими склепіннями або принагідна стіна для демонстрації картин. Тепер вправи на силу й спритність. Підняти – опустити, здертися – злізти. На вісь підрамника, як на гриф, навісимо, додатково, вагу – периметр рами. І чому ж це досі немає атлетичної та загальнооздоровчої програми по системі Куїнджі чи, скажімо, Шишка?..

 

Арт центр Арка

Алегорією до загальнооздоровчої програми по системі Живописця стало театральне видовище представників Хіп-хоп культури на  Арт-центру «Арка». Ну, пам’ятаєте оті хлопці, а рідше – дівчата, які викручують на Хрещатику неймовірні трюки Брейк-дансу, і здається, часом, що у них немає кісток, бо як іще пояснити те, що коли вони з льоту приземляються на спину чи живіт без помітної участі рук і ніг, то їм не болить.

Мистецький салон Арт Центру Арка

На цій, камерній, сцені Молодого театру найм’якішим місцем для них були фарбовані дошки. І, о чудо, кожного разу під час виконання карколомних трюків не чути очікуваного ГУП. Чим грішать, подекуди, навіть балерини, так, що часом вже дивишся не балет, а майже «чєчьотку» слухаєш.

Мистецька експозиція в Молодому театріЩе треба повчитися нам, живописцям, у цих брейк-трюкачів, ну хоча б ти-шшшіі..

Саме тут, в Молодому театрі, кількома днями раніше, втинаючи еквілібристичні трюки, піднімаємо вгору-низ картини, кріпимо обладнання... Аж раптом.

Зі всією гучністю, на яку були спроможні високі склепіння галерей театру та мармур сходових клітин, Руслан – художній керівник цього дійства, залишивши твори мистецтва висіти на стінах, разом із ввіреною йому металевою драбиною загуркотів ШКЕ-РЕ-БЕРТЬ!

Авжеж, не завжди на репетиціях трюки вдаються з першого разу, головне, що всі лишились живі й здорові!

Маски ручної роботи

Маска із пап'є-машеТепер, коли Ви матимете нагоду відвідати Київський академічний Молодий театр або Київську академічну майстерню театрального мистецтва «Cузір’я», пам’ятайте, що окрім вистав, Ви зможете поринути в царину образоатлетичного мистецтва. Що відбувається за лаштунками театру, Ви можете запитати у театралів, а що за ширмами полотен і підрамників – Ви вже знаєте.

І насамкінець, Руслане, дорогий, ми неймовірно раді і дякувати Богу, що «маладова камандіра нє[панєслі…]» ;)

Виставка в Молодому театрі