logo f Арт центр 

+38 (050) 380 06 04

ZELO

Знайшли помилку?

Виділіть її мишкою

і натисніть: Ctrl+Enter

Викладачі

Андрій Довгаль

Довгаль АндрійАндрій Довгаль народився у лютому 1978 року в Києві. Ще змалечку із задоволенням перегортав сторінки мистецьких видань з репродукціями великих художніх творів, цікавився особистостями відомих митців. І, звичайно, постійно малював.

У віці 9 років вступив до дитячої художньої студії під керівництвом Н.Й. Осташинського, відомої своїми визначними учнями, серед яких є як відомі художники, так і архітектори. Система освіти у художніх закладах значною мірою побудована крос-навчанні, коли учень вчиться не тільки у викладача, але й у своїх колег по студії. Дитяча художня студія була саме таким «творчим цехом». У ті часи навчання було безкоштовне, студія знаходилась у центрі міста, отже діти, охочі до мистецтва, приїжджали звідусіль, навіть існував конкурс для вступу до студії.

Андрій Довгаль біля ЖовтневогоЗ 14 років системна художня освіта у житті Андрія зазнала суттєвої перерви - треба було обирати свій майбутній професійний шлях, готуватись до вступу до ВИШу, потім – перша робота, кар’єра, родина… Але в повсякденному житті, вдома, на роботі, навіть, під час ділових нарад, місце улюбленій справі знаходилось постійно. До цього періоду належить багато графічних творів митця, виконаних олівцем, фломастерами і, навіть, кульковою ручкою.

Видубицький МонастирВже у більш дорослому віці Андрій пробує себе в акварельній техніці, у яку швидко закохується, і в якій із задоволенням працює і вдосконалюється по теперішній час. Художника захоплює краса рідного міста, його храмів і пам’яток архітектури, парків і скверів величного Дніпра.

З В. Шерешевським

Новий поштовх у художній біографії Андрія виник після зустрічі з чудовим митцем і педагогом, заслуженим художником України П.О. Зикуновим. Він неначе відкрив якісь таємні «чакри» у художньому сприйнятті, відчутті кольору, композиції. Під керівництвом П. Зикунова Андрій вчиться сприймати довкілля як суцільний об’єкт творчості, красу рідного краю, дивовижні відтінки різних пір року. Працює здебільшого в акварельній та олійній техніці. Також захоплюється пастеллю.

За творчими пошуками:

У 2013 році А. Довгаль започатковує свій перший соціально-творчий проект – Татарка Студіо. Художній заклад, який взяв назву від історичного ім’я місцевості – Татарки, швидко завоював прихильність як юних митців, так і більш дорослого покоління. Студія завжди із задоволенням приймала участь у благодійних художніх проектах, де люди всіх вікових груп із задоволенням долучались до прекрасного.

А. Довгаль з Я. Терновським

У 2014 році Андрій знайомиться з таким же, як і сам, новатором – художником Я.Терновським, засновником художньої студії «Зело» у м. Кременчуці. 

Андрій Довгаль біля Жовтневого палацу

Результатом спільної роботи стала Художня студія у Жовтневому палаці мистецтв «Зело», яка стала справжнім центром синергії досвідчених митців-викладачів та талановитої молоді. Соціальне спрямування діяльності студії незмінне, - більше 70 відсотків всіх занять проводиться безкоштовно. Тут мають змогу навчитись новому як досвідчені художники, так і талановита молодь. Створені особливі умови навчання для дітей з багатодітних сімей, переселенців з тимчасово окупованих областей, родин зі скромним достатком. Студія є організатором благодійних аукціонів, навчальних пленерів, творчих воркшопів.

Мета діяльності студій Андрія Довгаля – підвищити рівень культурного сприйняття, зробити людей кращими, навчити використовувати мистецтво як інструмент власного прогресу, боротьби з проблемами, психологічними розладами, депресією, розвинути художній смак.

В Художній студії

Татарка Студіо і Художня студія «Зело» у Жовтневому палаці і надалі налаштовані на культурну революцію в душах українців. Долучайтесь і переконайтесь – мистецтву завжди є місце в нашому житті!

Графічні твори Андрія

А тут живопис