logo f Арт центр 

+38 (050) 380 06 04

ZELO

Знайшли помилку?

Виділіть її мишкою

і натисніть: Ctrl+Enter

 

Я. Терновський

Про художника

Ярослав Геннадійович Терновський

Фото викладача художньої студії. Терновський Ярослав Геннадійович
Художня окраса міста Полтава - Біла альтанка

Народився чотирнадцятого липня у другій половині двадцятого століття у Полтаві. Дитинство сплило у місцях, де самі земля і люди прищеплювали потяг до прекрасного. Батьки, Геннадій Леонідович та Валентина Павлівна Терновські, відігравали першу скрипку в естетичному становленні.

Садиба Івана Котляревського, крутобокі схили під білою альтанкою, Воздвиженський монастир, не раз оспівані в акварелях Тараса Шевченка, полотнах Сергія Васильківського, також Полтавська художня галерея імені Миколи Ярошенка – все це відвідував із неабиякою регулярністю, що і стало підґрунтям для подальшого творчого розвитку.

Терновський Ярослав Геннадійович в офіцерському мундирі

Кременчук – місце де пройшла юність у кадетському строю. Під началом умілих педагогів-начальників розвою набули не лише військова муштра але й художні здібності. Тут вперше познайомився із новими художніми матеріалами – олією і темперою, тут визначався подальший життєвий шлях.

Ключ до знань. Київський театр

 

 

 

А шлях цей лежав через столичну освіту. Роки, проведені в Києві, сформували багато у чому художній світогляд, одчинили двері до нових можливостей і здобутків. Перейшов вздовж і впоперек визначні місця столиці, чи не всі пороги музейних колекцій були оббиті.

Вартовий в Афінах

Звідси вирушив у свою першу тривалу освітню подорож до Еллади.


Її культура залишила неабиякий слід у душі, як і її творча спадщина. Тут якось глибоко усвідомив, що мистецтво сягає значно більш віддалених горизонтів, аніж просто відтворення реальної дійсності. 

 

Із новою життєвою віхою з’явилися художні наставники, яких поталанило знайти на благодатній київській землі.

Левченко Віктор і Терновський Ярослав

Віктор Леонідович Левченко – відкривав все нові й нові двері у храмі мистецтва. Двері його майстерні, як і художньої студії, де він викладає, були завжди відчинені і, маючи бажання, можна було неодмінно черпати знання.

Мовчан Віталій і Терновський Ярослав

У Києві життєвий шлях також перетнувся із творчою дорогою Віталія Федоровича Мовчана, який, будучи особистістю багатогранною, як і митцем, іще більше розширив горизонт художнього бачення та практичного втілення художніх ідей.

 

 

Міст в Будапешті

Друга освітня поїздка завела до Будапешту.

Десь у глибині його парків, у старій кам’яниці, загубилася художня студія. Її викладач, Софія Варга, сповідує неординарний спосіб викладання – жодного рецепту, як можна створити той чи інший твір мистецтва, а, навпаки, навики, уміння, які уже мають учні, вона допомагає перетворити у твір мистецтва. Таким чином, жодна їх робота не схожа одна на одну.

Регулярно радували розум та око зібрання національної галереї Угорщини.

 

З тих пір і до сьогоднішнього дня активно залучається до мистецького життя Києва, Кременчука та Полтави. Регулярно бере участь у групових виставках, організовує персональні. Постійно працює над новими художніми ідеями та допомагає в такій роботі охочим. Викладацька діяльність, таким чином, вилилася у створення художньої студії "Зело".

Нині обіймає посаду художнього керівника та художника Художньої студії Zelo.

Ярослав Терновський

Має у творчому доробку більше трьох сотень мистецьких робіт, які знаходяться у колекціях більш ніж восьмидесяти шанувальників мистецтва в Україні, Вірменії, Греції, Польщі, Росії, Угорщині, держустановах України та дипломатичних представництвах іноземних держав. Учасник більш ніж п'ятидесяти персональних, групових виставок, художніх публікацій.

Матеріали статті дозволяється використати відповідно до ліцензії Creative Commons Attribution/Share-Alike

 
Elena Nikolskaya   Elena Nikolskaya

Ярослав - человек, который раскрыл еще одну мою грань - оказывается я еще и живописью заниматься могу. Хотя, я уверенна, что после его занятий ВСЕ ученики выходят с результатом.

Oksana O  Oksana Okhapkina

Я присоединяюсь, к выше написанному. Спасибо большое Ярославу!!! Я тоже многое почерпнула, хороший учитель и прекрасный художник!

Iryna K  Iryna Kornilova

Вы чудесный учитель!

Oksana M   Оксана М.

Ярославе, Ви - чарівник!!!

Valentina P   Valentina Pobedova

О! Как это было прекрасно)))) Сам процесс!!))) Ярослав сказал" Пані, Валентино! Додайте експресії, у Вас це добре вийде" Как Вы понимаете , я и "додала"))))